Zádielská Dolina
22/06/2018Zrúcanina Turnianskeho hradu je veľmi dobre dostupná

Turniansky hrad je zrúcanina hradu zo 14. storočia týčiaca sa nad obcou Turňa nad Bodvou len 5 km od maďarských hraníc. Stojí na krasovom vrchu, ktorý tvorí juhovýchodný výbežok Zádielskej planiny oddelený od jej masívu morfologicky výrazným sedlom, a vzápätí sa ponára do sedimentov Turnianskej kotliny. Kedysi bol správnym centrom Turnianskeho komitátu a stolice.

Výlet na hrad je vcelku milým spestrením ak ste boli pozrieť do Zádielskej tiesňavy, ktorá je zrejme najväčším lákadlom v širšom okolí. Turňa nad Bodvou leží hneď vedľa obce Zádiel.

Ubytovanie Apartmán Silver v blízkosti Turňianského Hradu
Moderné ubytovanie za najlepšiu cenu v Zádieli

V malej dedinke Zádiel je situovaný náš Apartmán Silver, ktorý je ideálna pre všetkých, ktorí si chcú dopriať oddych, ale zároveň aj tí si tu nájdu program, ktorí majú radi turistiku, bicyklovanie.

Zádielska dolina je ako stvorená na prechádzky.
Pre svoju jedinečnosť bola vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu. Zádielska dolina je najdlhšou tiesňavou na Slovensku a patrí k najobľúbenejším lezeckým miestam. Pozornosť zaujme najmä 105m vysokým ihlanovitým útvarom, ktorý svojmu tvaru dostal názov Cukrová homoľa. Je najvyšším skalným útvarom tohto typu na Slovensku.


Ponuka izieb - Apartmán Silver